#13FORUM Wychowania Przedszkolnego

Kraków/Wieliczka 19-21 kwietnia 2018

Zobacz, dlaczego FORUM to niezwykłe wydarzenie:

Poprzednie edycje

FORUM Wychowania Przedszkolnego

Święto radości, życzliwości, siły i odwagi bycia nauczycielem przedszkola!Od powrotu do domu nie mogę przestać przeglądać zdjęć i nagrań. Znam już je niemal na pamięć, ale ciągle oglądam je od nowa, i jeszcze raz od nowa, i od nowa. Nie wiem, w jaki sposób Państwo to zrobiliście, ale niezwykła była niespotykana życzliwość, sympatia i uśmiechy z każdej strony - nawet osób, których nigdy wcześniej nie widziałam. O tym, że to będą wyjątkowe i niezapomniane trzy dni wiedziałam już od pierwszych minut, kiedy to w środę zatańczyliśmy pierwszy raz z Moniką Kluzą. 360 osób, być może większość widząca się pierwszy raz w życiu, a mimo tego przywitaliśmy się jak jedna wielka rodzina. Z każdą chwilą utwierdzałam się coraz bardziej w przekonaniu, że jesteśmy RODZINĄ. Rodziną, która o sobie nie zapomni po rozejściu się w swoje strony. Mimo tego, że większość moich "stolikowych" koleżanek wróciło do domów na drugim końcu Polski, ja wiem, ba! jestem przekonana, że w dalszym ciągu będziemy z sobą utrzymywać kontakt i w przyszłym roku znów zasiądziemy razem przy wspólnym stole.

Forum to nie tylko uczestnicy, ale przede wszystkim Prelegenci. Każdego dnia słuchałam wykładów z zapartym tchem. To właśnie dzięki tym wszystkim osobom już nie mogę się doczekać poniedziałku, kiedy to będę mogła pokazać tyle ciekawych rzeczy moim Biedroneczkom. Ciągle szaleją we mnie niesamowite emocje! Gdy wróciłam z Forum nie mogłam przestać opowiadać o tym, co usłyszałam, co robiłam, ile się dowiedziałam. Po prostu nie mogłam przestać. Wtedy Mama przytuliła mnie do siebie i powiedziała, że w takim razie ona jest wdzięczna tym wszystkim, dzięki którym to Forum miało miejsce, bo dzięki temu moja pasja, moja wielka miłość do pracy z dziećmi wróciła do stanu pierwotnego. Tak wiele to Forum dla mnie znaczyło. Jestem młodym nauczycielem, właściwie koleżanki w przedszkolu mówią o mnie „Świeżynka". W tym momencie nie mogło mi się przytrafić nic lepszego niż Forum. Utwierdziłam się w przekonaniu, że praca z dziećmi to dalej to, co kocham. Tak, jestem tego pewna - JESTEM NAUCZYCIELKĄ PRZEDSZKOLA I PRZEMIENIAM ŚWIAT!

Tak! Cała niezwykłość FORUM polega na tym, że te trzy dni, które uciekły jak kilka chwil, dostarczyły mi siły i motywacji do pracy na najbliższy rok. Niesamowite! Aż wstyd się przyznać, ale to było moje pierwsze FORUM i już dzisiaj, ze stuprocentową pewnością jestem w stanie powiedzieć, że choćby małpy zaczęły mówić ludzkim głosem, a ludzie skakać po drzewach to ja na kolejnym Forum Wychowania Przedszkolnego BĘDĘ!

Właśnie za to ślę ogromne podziękowania. Za miejsce i ten czas, który zbudował mnie na nowo - z głębi serca - DZIĘKUJĘ!

Organizator

Organizatorem FORUM Wychowania Przedszkolnego
jest wydawca miesięcznika nauczycieli przedszkoli BLIŻEJ PRZEDSZKOLACEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3, 30-437 Kraków
tel: 12 631 04 10 wew. 105
email: forum@blizejprzedszkola.pl

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące FORUM – pytaj w każdej chwili :)
Opiekun Uczestników: Aneta Machał-Nieć